Jak przełożyć wiedzę o Twoich talentach na życie i pracę?

Jeśli przeprowadziłeś już badanie Gallup CliftonStrenghts™ i chcesz w pełni wykorzystać potencjał swoich talentów, umów się na indywidualne konsultacje z certyfikowanym trenerem.

Dlaczego warto pracować nad swoimi talentami?

Poznanie talentów Gallupa daje Ci wiedzę o Twoich unikalnych cechach osobistych i predyspozycjach. Praca z certyfikowanym trenerem CliftonStrengths pomaga skutecznie wprowadzić tę wiedzę w życie tak, aby realizować swój potencjał: osiągać to, na czym Ci zależy i robić więcej tego, co z natury wykonujesz najlepiej.

Indywidualny coaching CliftonStrengths jest dla Ciebie, jeśli...

 • ...chcesz lepiej działać w obecnej roli

  Dokładne poznanie talentów pozwoli Ci zdefiniować obszary i zadania, w których sprawdzisz się najlepiej. Dzięki temu dopasujesz do nich swoją rolę, będziesz osiągać lepsze wyniki i podniesiesz satysfakcję z pracy.

 • ...szukasz dalszego kierunku rozwoju

  Znajomość talentów pomoże Ci wyznaczyć kierunki rozwoju dopasowane do naturalnych predyspozycji, w których masz największe szanse na sukces.

 • ...potrzebujesz zmian w karierze zawodowej

  Jeśli doświadczasz frustracji w miejscu, w którym jesteś, przyjrzenie się swoim talentom pomoże dokonać trafnego wyboru kierunku kariery, który będzie spójny z tym, co z natury robisz najlepiej i w czym czujesz się dobrze.

 • …podejmujesz decyzję o kierunku studiów lub wyborze pierwszej pracy

  Rozważenie decyzji w oparciu o znajomość swoich talentów da Ci możliwość zobiektywizowania Twoich intuicji i pomoże dokonać bardziej świadomego i bezpiecznego wyboru.

Piotr Sarota
Gallup Strenghts Coach

Nazywam się Piotr Sarota i jestem certyfikowanym trenerem metodologii Gallupa oraz coachem i mediatorem pracującym na bazie założeń komunikacji empatycznej Nonviolent Communication, (NVC).

Przez 17 lat prowadziłem agencję public relations SAROTA PR specjalizującą się w obsłudze firm z branży nowych technologii, gdzie wykorzystywałem Gallupa i NVC.

Doświadczałem jaką wartość wnoszą te podejścia w zarządzanie projektami, zespołem i relacjami z klientami. Czerpałem z nich również osobiście, stopniowo dopasowując swoją rolę zawodową do moich talentów.

Obecnie w pełni skupiam się na mojej pasji – wspieram osoby indywidualne i zespoły w rozpoznawaniu oraz używaniu talentów. Pomagam lepiej rozumieć siebie i innych, wykorzystywać potencjał i rozwijać go, radzić sobie z wyzwaniami oraz osiągać zamierzone cele.

W pracy wykorzystuję moje talenty: empatia, zbieranie, bliskość, rozwijanie innych, współzależność, uczenie się, optymizm, dyscyplina, indywidualizacja.

Prywatnie jestem mężem i tatą trzech córek. Mieszkam w Krakowie. Na co dzień biegam, pływam i jeżdżę na rowerze. Wakacje i ferie spędzam na nartach lub windsurfingu. Cenię odpoczynek z książką w ręku. Tydzień w roku staram się spędzić w odosobnieniu i ciszy.

 • Studia magisterskie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 2002
 • Studia podyplomowe „Komunikacja w biznesie” WSE Tischnera – 2007
 • London School of Public Relations – 2007
 • Roczny kurs porozumienia bez przemocy – 2009
 • Intensywny kurs mediacji w modelu NVC – 2010
 • Kurs Gallup Global Strengths Coach – 2015
 • Kurs Racjonalna Terapia Zachowań I stopień – 2017
 • Kurs Racjonalna Terapia Zachowań II stopień – 2018
 • Kurs „Coaching oparty na empatii” – 2022/2023 

Krok 1

Zainwestuj w swoje talenty

Umów się na rozmowę, podczas której przeanalizujemy wyniki Twojego badania Gallup CliftonStrengths™. Rozszerzysz, zweryfikujesz lub potwierdzisz obraz swoich naturalnych predyspozycji. Poznasz swoje talenty i dowiesz się, czego potrzebujesz, aby działały na Twoją korzyść.

492 PLN / 90min

Kwota netto. 400 PLN

Po wykonaniu pierwszego kroku możesz przejść do kolejnych spotkań, według rekomendowanego przez Gallupa procesu rozwojowego.

Poznaj dalszy proces:

Krok 2

Doceń swoje talenty

Dokładnie przyjrzymy się, jaką wartość wnoszą talenty do Twojego życia i relacji z osobami wokół Ciebie. Jeżeli wyzwaniem jest dla Ciebie zaakceptowanie któregoś z kluczowych talentów, podczas tego spotkania zobaczysz go w nowym świetle oraz uruchomisz jego twórcze i produktywne działanie.

Krok 3

Poznaj ryzyka talentów

Zidentyfikujemy ryzyka związane z "niedojrzałym" używaniem kluczowych talentów. Wzmocnimy lub wypracujemy, konstruktywne sposoby korzystania z nich, aby nie stały się Twoim ograniczeniem.

Krok 4

Wypracuj strategię używania talentów

Określimy, w jaki sposób możesz najlepiej wykorzystywać swoje talenty w codziennym życiu i pracy, aby skutecznie realizować zamierzone cele. Wykorzystamy narzędzia rozwojowe Gallupa aby Twoje talenty wspierały realizację Twoich zamierzeń.

Krok 5

Zaplanuj rozwój talentów

Wykorzystamy w pełni raporty Gallupa i przeanalizujemy możliwości optymalnego rozwoju Twoich talentów, aby obrać taki kierunek rozwoju, który przyniesie Ci najwięcej korzyści i da poczucie samorealizacji.

Zainwestuj w swoje talenty

492 PLN / 90min

Kwota netto. 400 PLN

Otrzymasz:

Nie robiłeś jeszcze badania Gallup CliftonStrengths?

Rezerwując konsultację możesz wybrać, który rodzaj raportu Cię interesuje. Otrzymasz kod do wykonania testu w promocyjnej ce

 • CliftonStrengths 34 – 315 PLN brutto (256 PLN netto) – pełny raport na temat wszystkich Twoich talentów
 • Top 5 CliftonStrengths – 130 PLN brutto (106 PLN netto) – raport opisujący pięć Twoich kluczowych talentów.

Porozmawiajmy o Twoich talentach.